Basf, otomobilin iç ve dış hava koşullarını düzeltmek için plastik katkı maddeleri konusunda uzmanlaşmış

June 28, 2019

hakkında en son şirket haberleri Basf, otomobilin iç ve dış hava koşullarını düzeltmek için plastik katkı maddeleri konusunda uzmanlaşmış

Otomobil hafif, güzel tasarım ve rahatlık plastik parçaları ile, motor işlevini ve giderek daha belirgin rolünün yapısını geliştirmek, ve orijinal plastik ve yüzey tutmak döngü performansı boyunca dayanıklılık ve malzemenin kendisinin görünümü boyunca kullanılması gerektiğinden, otomotiv oemleri ve formül tasarımcıları için özel ışık stabilizatörleri çok daha önemlidir. Son zamanlarda otomotiv iç ve dış bileşenleri için yeni bir plastik stabilizatör tanıttı: Polimer imalatçılarına yardımcı olan yeni engellenmiş amin ışık stabilizatörü (HALS) Tinuvin® 880 otomotiv endüstrisindeki işlemciler plastiklerin özelliklerini korur ve en üst düzeye çıkarırlar.

Basf'ın yeni nesil metile engelli amin ışığı dengeleyici HALS, formül tasarımcılarının uzun süreli dayanıklılık için çeşitli otomotiv iç bileşenlerinin görünümünü ve performansını optimize etmelerine yardımcı olabilir. Tinuvin® 880 yalnızca eşsiz, uzun ömürlü UV direnci sunmaz ayrıca iç uygulamalar için kritik olan termal stabiliteyi de önemli ölçüde geliştirir. Ek olarak, formül tasarımı, kalıp ölçeği ve yüzey yapışkanlığı gibi kusurları ortadan kaldırarak ikincil özellikleri geliştirir ve çizilmeye karşı dirençli malzemeler için bile etkilidir. Bu benzersiz% 100 aktif malzeme, Bileşen performansını doğru bir şekilde ayarlamak ve ekonomik faydayı artırmak için tam tasarım özgürlüğüne sahip formülasyon tasarımcısı. İç parçalar için kullanılan ana malzemeler, polipropilen, diğer termoplastik poliolefin ve stiren karışımlarını içerir. Genellikle pano, kapı panelleri, orta konsol imalatında kullanılır. , torpido gözü, dekoratif parça ve diğer ürünler Hafif, yüksek tasarım özgürlüğü ve düşük maliyet avantajları nedeniyle otomobil parçaları yapımında giderek daha fazla kullanılmaktadır. Bununla birlikte, bu plastik bileşenler kişiselleştirilmiş stabilizatörlerin kullanılmasını ve artan formülasyon esnekliğini gerektiren günlük maruz kalma ve ısıl yaşlanmaya maruz kalmaktadır.

Tinuvin® 880'in benzersiz özellikleri, uzun süreli UV koruması sağlar ve tamponlar, yan kaplama panelleri ve kapı eşikleri dahil olmak üzere vücut parçalarının dengesini arttırmak için tercih edilen malzeme olması beklenir.

Basf ışık stabilizasyon katkı maddeleri, zararlı uv ışığını filtreleyebilir ve ayrıca polimer yaşlanmasını önlemek, görünümünü ve kimyasal / fiziksel özelliklerini korumak için serbest radikal temizleyiciler olarak da kullanılabilir. Örneğin, etkili bir koruma sağlamak için araç gövdesi ve iç kısımlarında kullanılabilir. Uzun süre doğrudan güneş ışığına ve yüksek sıcaklıklara karşı korunmalıdır. Plastik katkı maddelerinin lider tedarikçisi olan basf, bu alanda 50 yıldan fazla deneyime sahiptir. Yenilikçi ürün portföyünün tamamı, işleme zorluklarını azaltan ve termal ve ışığı iyileştiren çeşitli stabilizatörler içerir. kalıplanmış parçalar, filmler, elyaflar, levhalar ve ekstrüzyon profilleri dahil olmak üzere çeşitli polimerlerin ve uygulamaların kararlılığı.